Ubezpieczenie samochodu Poznań

ubezpieczenie samochodu Poznań

Ubezpieczenie samochodu Poznań – na co zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia po zakupie auta 

 

Należy zwrócić szczególną uwagę aby w momencie zakupu ,samochód posiadał aktualną polisę OC.  Jeżeli kupujemy auto bez ważnej polisy OC, musimy je ubezpieczyć jeszcze w tym samym dniu. W przeciwnym razie grożą nam srogie kary ze strony UFG za brak OC. Podobną sytuację mamy w momencie pierwszej rejestracji samochodu, czy to zakupiony w kraju, czy sprowadzony z zagranicy. Musimy pamiętać aby w dniu rejestracji wykupić ubezpieczenie OC. 

 

Kupując samochód należy pamiętać, że sprzedający ma obowiązek przekazać nam ważne ubezpieczenie samochodu Poznań. W naszym interesie jest sprawdzenie  w dniu zakupu pojazdu czy polisa jest ważna. Jeżeli polisa była płatna w ratach upewnijmy się że ostatnia rata została opłacona. Warto też skontaktować się ze swoim agentem ubezpieczeniowym lub z infolinią i sprawdzić czy  dane T.U. nie robi rekalkulacji. Dzięki temu możemy uniknąć wysokiej dopłatę za polisę zbywcy. 

 

Ostatnio mamy częste sytuacje kiedy to nowonabywca zapewniony przez sprzedającego że polisa jest ważna decyduje się sprawdzić aktualną polisę kilka dni po zakupie auta. W tym momencie najczęściej mamy już przerwę w ubezpieczeniu OC i karę z UFG. 

 

Warto też sprawdzić czy dane na polisie zgadzają się z danymi auta zwłaszcza nr VIN. Błąd w nr VIN może skutkować brakiem ubezpieczenia samochodu w bazie UFG. Co za tym idzie karą za brak ważnego OC.

 

Kiedy decydujemy się na ubezpieczenie auta Poznań wraz ze współwłaścicielem, warto wcześniej sprawdzić i przeliczyć czy nie będziemy mieli zwyżki. Jeżeli  współwłaściciel miał szkody na swoim koncie albo jest osobą po niżej 26 roku z pewnością za  ubezpieczenie pojazdu zapłacimy więcej. Należy też pamiętać, że jeżeli współwłaściciel wyrządzi szkodę, to ta szkoda będzie widoczna również na naszamy koncie. Posiadając kilka auta, na każdym będziemy mieli zwyżkę po szkodzie, co może nas słono kosztować . W takiej sytuacji warto pomyśleć czy młodociany kierowca nie powinien budowaś swojej historii ubezpieczeniowej  samemu. 

 

Ubezpieczenie samochodu Poznań tel. 602853285